Просте та зрозуміле кредитування крафтового бізнесу України

Мета проекту

Малий і середній бізнес потребують підтримки від держави, особливо в часи кризи. ПриватБанк надає можливість цьому сектору розвиватися та бути стабільним за будь-яких обставин. ПриватКрафт проект - продукт, що спрямований на підтримку крафтового бізнесу України та підняття підприємництва на якісно новий рівень за допомогою програм кредитування.

Учасники програми це:

 • активні українці, які бажають розпочати бізнес у сфері крафту;
 • крафтові виробники, що шукають способи розширення власної справи.

Програми для розвитку вашого бізнесу:

«Доступні кредити 5-7-9%»
«КУБ» («Країна Успішного Бізнесу»)

Поширені запитання:

Державну кредитну програму «Доступні кредити 5-7-9%» запроваджено за ініціативи президента та прем’єр-міністра України з метою спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування.

Мета програми

 • Розвиток підприємництва, збільшення обсягів виробництва, експорту, імпортозаміщення, високотехнологічного виробництва, енергоефективності, впровадження інновацій, а також сприяння створенню нових робочих місць та підприємств, поверненню трудових мігрантів до України. За попередніми розрахунками, програма сприятиме створенню понад 90 тис. нових робочих місць.
 • Запобігання виникненню та поширенню інфекції COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також подолання її наслідків.

У рамках програми діють декілька варіантів відсоткових ставок (залежно від цілей кредитування та річного доходу бізнесу):

 • 0% річних (до 31.03.2021) – для бізнесу з виручкою до 10 млн євро (екв.) на рефінансування чинних кредитів;
 • 3% річних – для бізнесу з виручкою до 100 млн грн на кредитування інвестиційних цілей/поповнення обігових коштів у рамках мети запобігання пандемії COVID-19 та подолання її наслідків;
 • 5% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн (за умови створення щонайменше 2 робочих місць протягом першого кварталу);
 • 7% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;
 • 9% річних – для бізнесу з виручкою до 100 млн грн.

Увага! У разі зменшення фактичної кількості робочих місць на останній день місяця звітного кварталу відсоткова ставка за кредитом на наступний квартал встановлюється на рівні 7% /9% річних.

 • Інвестиційний кредит
 • Кредит на придбання основних засобів, у т. ч. сільгосптехніки
 • Кредит на придбання комерційної нерухомості
 • Кредитна лінія

Держава забезпечує інформаційну та навчальну підтримку учасників. Детальну інформацію можна знайти на сторінці «Доступні кредити 5-7-9%» – навчальна сторінка програми.

Навчання добровільне, буде корисне для учасників без досвіду ведення бізнесу та складання бізнес-планів.

Крок 1. Будь-який клієнт – підприємець або юридична особа - може подати заявку на отримання фінансування на сайті kub.pb.ua, натиснувши кнопку «Отримати кошти» та заповнивши необхідні поля.

Крок 2. Після подання заявки Вам прийде е-mail з попереднім схваленням позики або відмовою.

Крок 3. Для збору додаткових матеріалів з Вами зв’яжеться співробітник банку та назначить сервісну зустріч у зручний для Вас час.

Крок 4. Після цього Ваша заявка на отримання кредиту буде оброблена валідаторами документів та Ризик-менеджментом ГО.

Крок 5. У разі схвалення позики гроші передаються клієнту-позичальнику на поточний рахунок.

Крок 6. Клієнт-позичальник погашає позику згідно з графіком виплат.

Згідно з п. 73 Постанови НБУ № 351 від 30 червня 2016 року (зі змінами від 24.01.18), позичальниками за кредитами «КУБ» можуть бути юридичні особи або підприємці, які працюють у бізнесі більше ніж 1 рік і мають відкритий рахунок у ПриватБанку.